Сензация в Ботевград – бихме световния шампион Германия

* На волейболния терен – безмилостна двойна победа с по 3:0 на „Троян Волей“ над  „Перун“ (Варна), чакаме противника си в полуфиналния плейоф по пътя към Висшата лига
Баскетбол, волейбол Сезон 2023/24
Рубриката се води от
треньора по баскетбол Стефан Генков
 БАСКЕТБОЛ

В НЕДЕЛЯ (25 февруари) в Ботевград пред изпълнената до краен предел зала „Арена Ботевград“ бъргарските лъвове поднесоха най-голямата сензация в Европейските квалификации, побеждавайки настоящите световни шампиони от Германия с резултат 67:62. Малцина бяха тия, които вярваха, че това може да се случи, след злощастната загуба в първия кръг на трикольорите от отбора на Швеция в Стокхолм и категоричната победа на Германия над Черна гора.

И НАИСТИНА мачът започна лошо на българите, които играеха страхливо в първите минути, логично резултатът в първата четвърт бе 19:17 за Германия. През втората четвъртина под непрекъснатите овации на публиката нашите заиграха коренно преобразено, заздравиха яко защитата и почнаха да бележат кош след кош пред погледа на шашнатите световни шампиони. 21:8 е яркото изражение на българското превъзходство в тази част. В третата четвърт германците се опитаха да обърнат развоя на събитията, но успяха само донякъде, спечелвайки частта с18:11. Последната част бе ярка илюстрация на българското превъзходство – несломим

дух и себераздаване на играчите, 28:17 и в крайна сметка победа с 67:62, дълго аплодирана от хилядното множество по трибуните. Така България отново е в играта за класиране на Европейското първенство.

И СЕГА от това високо ниво да надникнем какво става в родното ни първенство. Мъжкият отбор на „Чавдар“ поради паузата в „А“ ББЛ почиваше. Играха се мачове в третото ниво, „Б“ ББЛ, където отборът на „Дрийм тийм“ (или „Чичковците“, Б отборът на „Чавдар“) отново загуби от отбора на „Локомотив“ (Горна Оряховица)  и остава на трето място във временното класиране

ВОЛЕЙБОЛ
Играчите на „Троян Волей“ след крайната победа над „Перун“ (Варна), Троян, 25 февруари 2024 г.
„ТРОЯН ВОЛЕЙ“ продължава отличното си представяне във всички възрастови нива. Мъжкият отбор, след като безапелационно спечели групата в „А“ НВЛ, регион Хемус, започна плейофната фаза с два домакински мача срещу втория от регион Изток, отбора на „Перун“ (Варна). И в двата мача, играни в събота и неделя (24-25 февруари) в Троян, нашите волейболисти бяха безмилостни и спечелиха с по 3-0. Сега предстои полуфиналният плейоф (по същата система – 2 победи от 3 мача) с победителя между „Доростол“ (Силистра) и „Тетевен Волей“ (Тетевен), като крайният победител ще участва в борбата за влизане във Висшата лига.

СТАРШАТА възраст юноши на „Троян Волей“ също се представя на ниво и записа две победи с по 3-0 над „Тетевен Волей“ и „Павликени“. Остава им мач на 4 март във Севлиево с домакините от едноименния тим, който ще определи победителят в региона.