Баскетбол & Волейбол

Рубриката се води от
треньора по баскетбол Стефан Генков

БАСКЕТБОЛ

ЮНОШИТЕ до 16 години на „Чавдар“ (Троян) – с нова победа, мъжете загубиха в Несебър. В сряда (10 март) в Троян юношите ни до 16 години регистрираха поредната си победа – отново над „Академик Бултекс“ (Пловдив). Този път нашите биха с  68:55 и затвърдиха първата си позиция в групата с 7 победи и 1 загуба, вторири са  „Академик Бултекс“ – 5 победи и 3 загуби, „Делфин“ (Бургас) – 4 победи и 4 загуби, и „Черноморец“ (Бургас) – без победа. И в този мач най-добър реализатор бе Славян Лишев (16 т.) , следван от  Никодим Моев (15 т.), Тервел Бажанов и Георги Бойнов (по  7 т.).

Славян Лишев (№10) и Никодим Моев (№15) нанизаха
съответно 16 т. и 15 т. на „Академик Бултекс“

НА СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ (денят за прошка) в Ямбол мъжкият отбор на „Несебър“ (Несебър) не прости на „Чавдар“ и го победи с 101:77, в отделните четвъртини – 29:16, 23:20, 32:15 и 17:26. Любопитното в този мач е, че в отбора на Несебър играха само трима играчи над 21 години, същото бе и в „Чавдар“, а останалите бяха юноши. Тримата от „Несебър“ реализираха общо 75 точки, а, забележете, 41-годишният Димитър Найденов наниза 40 т. в нашия кош и заработи невиждания коефициент от 51 пункта. За „Чавдар“ Камен Пенчев се отчете с 26 т., Леонид Бажанов - 18 т., и Габриел Йонков - 11 т. Общо тримата мъже, които през лятото ще навършат 21 години, имат 55 т., останалите 22 т. за нашите са дело на юношите. Надявах се да бием „Несебър“, но този  „чичка“ (Д. Найденов) направо ни разказа играта…

ДРУГИТЕ резултати в регион Център - Юг:  „Ямбол“ (Ямбол) - „Чардафон“ (Габрово) – 112:62, „Академик“ (Пловдив) – „Локомотив“ (Горна Оряховица) –  64:86, и „Перущица“ (Перущица) – „Бавни и яростни“ (Плевен) – 78:111. Като най-добри отбори се очертават: „Ямбол“, „Берое 2“, „Бавни и яростни“, следвани от „Несебър“, „Академик Бултекс 2“, и третия ешалон – „Перущица“, „Локомотив“, „Чавдар“ и „Чардафон“, които са на един кантар. Първенството продължава на 28 март, преди това евентуално ще се играе отложеният мач „Чавдар“ - „Ямбол“.

ВОЛЕЙБОЛ

Девойките на „Троян Волей“ отупаха връстничките си от „Осъм“ (Ловеч) с 3:0 гейма

НА ТРОЯНСКИЯ спортен небосклон се появи женски волейболен отбор на „Троян Волей“. И направи шеметен старт, побеждавайки в първия си официален мач отбора на „Осъм“ (Ловеч) в дивизия Хемус (девойки). Възпитаничките на треньорката Гергана Петрова бяха безкомпромисни срещу връстничките си и ги прегазиха с категоричното 3-0, в отделните геймове – 25:9, 25:8 и 25:17. Не е маловажно да отбележим, че при девойките, както и при юношите, се е работило много по-здраво отколкото при комшиите, въпреки че отборите са създадени по почти едно и също време. Адмирации! В дивизия Хемус (девойки) са събрани  7 отбора, като нашите играят следващите си мачове със „Спортно училище“ (Плевен) и „Олимпиец“ (Плевен).

МЪЖКИЯТ отбор на „Троян Волей“ (съставен предимно от юноши на клуба) загуби домакинския си мач срещу дългогодишния участник в групата „Септември“ (София) с 1-3 гейма. „Септември“ се очертава като втори по сила отбор след ВАСК (София). От троянския клуб информират, че следващата неделя в първенствата се включват и така наречените „прекадети“ (момчета до 14 години) и ни уверяват, че ще има приятни изненади. Дано и успех!