„Чавдар“ с първа загуба за сезона

* Оказахме се неготови за дербито у дома срещу „Бавни и яростни“ – 59:82, и изтървахме водачеството в групата
Баскетбол, „А“ ББЛ
Момент от мача на „Чавдар“ срещу „Бавни и яростни“, Троян, 30 януари, сн. ББЛ
ПРЕДСТАВИТЕЛНИЯТ мъжки баскетболен отбор на „Чавдар“ (Троян) в неделя, 30 януари, в зала „Чавдар“, допусна първата си загуба за сезона от „Бавни и яростни“ (Плевен) с 59:82. Нека проследим хронологията на събитията от поредния, така наречен „балон“ – събрани заедно всичките 6 отбора от „А“ ББЛ, регион Център, този път в Троян, които изиграха общо три мача. Най-напред, от 14:00 ч., „Вихър“ (Айтос) се справи лесно с юношите на „Дунав“ (Русе) – 95:65. В следващия мач „Чардафон“ (Габрово) измъкна трудна победа над „Локомотив“ (Горна Оряховица) с минималното 75:74. А от 18:00 ч. непобеденият до този момент троянски отбор се изправи в истинско дерби срещу „Бавни и яростни“.

Стефан Генков
Рубриката се води от
треньора по баскетбол
ПУБЛИКАТА, изпълнила почти до краен предел троянската зала (при строго спазване на противоепидимичните мерки), посрещна с бурни аплодисменти своите любимци, очаквайки поредната победа. И наистина „Чавдар“ тръгна ударно, поведе в резултата и спечели убедително първата част с 25:12, давайки заявка за победен завършек. През втората четвъртина обаче превъзхождащият ни ръстово състав на плевенчани постепенно пое инициативата и методично започна да намалява разликата, а в края на частта и да поведе; резултатът от втората четвърт – 11:27 за гостите „Бавни и яростни“. През третата част превъзходството на гостите стана повече от очевидно. А няколко неточни отсъждания на съдийската двойка допълнително наелектризира атмосферата на терена – Ради Кочев не овладя нервите си и налетя на съдията, последва дисквалифициращо нарушение и му бе посочен пътя към съблекалнята. Останали без възлов играч, нашите съвсем свалиха гарда и отново загубиха частта, 15:25. Последната част от двубоя беше без интрига - тотално превъзходство на „Бавни и яростни“, 8:21 и категорична победа на плевенчани, която ги изстреля на първа позиция във временното класиране в групата.

ЖАЛКО. А ако трябва с две думи да се направи анализ на срещата, то ще е следното: отборът ни не беше подготвен за този двубой както физически, така и тактически. Приносът в точково изражение – Камен Пенчен (11 т.), Ради Кочев (8 т.), Цветослав Острев (7 т.), Славян Лишев (6 т.), Тервел Бажанов (6 т.), Мирослав Славков (6 т.), Леонид Бажанов (5 т.), Габриел Йонков (4 т.), братята Бойнови и Найден Миховски (по 2 т.).

ПО-РАНО през деня 12-годините деца на „Чавдар“ играха в Плевен, зона Мизия, и разбиха отбора на „Шампион“ (Плевен) с 61:16, но допуснаха неочаквана загуба от „Спартак“ (Плевен) с 59:60. Седмица по рано, 21 януари, и юношите на Троян до 16 години, участници в елитната група, допуснаха домакинско поражение от Шумен с 59:82.