Три троянски медала в Лимасол

* Вицешампионски титли за Деница Божинова и Деница Георгиева и бронз за Илияна Маринова от ЕП за кадети
Самбо
Деница Божинова, Деница Георгиева, Илияна Маринова
БЪЛГАРИЯ спечели 4 медала – три при момичетата и един при момчетата – на Европейското първенство по самбо за кадети (до 17години), провело се в Лимасол, Кипър, 18-19 декември. А трите медала при дамите, които качиха момичешкия тим на България на почетната стълбичка в отборното класиране (3-то място, след Русия и Украйна), отидоха на троянски адрес. Спечелиха ги Деница Божинова (сребро), Деница Георгиева (сребро) и Илияна Маринова (бронз), и трите възпитанички на Спортния клуб по джудо и самбо „Чавдар“ (Троян) и на треньора Николай Матев.

„БРАВО, момичета, браво, Матев!“, коментира в профила си във фейсбук кметът Михайлова.