Малко не ни достигна

* „Чавдар” на крачка да поднесе голямата изненада срещу фаворита за титлата ИУ – Варна (74:79)

Баскетбол, „А” РБГ

ЗАПОЧНАХМЕ силно новия сезон. В първия кръг (20 октомври) жребият ни отреди гостуване във Варна на фаворита в мъжката „А” група  - отбора на Икономически университет (ИУ). Паднахме минимално, а победата за домакините дойде в края на срещата, след много обрати в резултата .

СТУДЕНТИТЕ дръпнаха в първите минути с 7:2, но след мощна серия от 11:2 „Чавдар” поведе в края на първата част с 5 точки. Варненци на свой ред взеха водачеството и направиха силна серия от 11:3 в средата на втората четвърт, а на почивката се оттеглиха с точка преднина – 38:37. Последваха  изравнявания и обрати през третата част, но в един момент „Чавдар” се развихри, вкара 11 безответни точки, спечели частта (14:23) и поведе с добра преднина – 52:60. Четвъртата част започнахме с 8 т. аванс, обаче четири минути преди края на мача изтървахме инициативата, последва отчаян щурм на отбора от ИУ и това му донесе измъчена победа с 79:74.

Тодор Колев
„ЧАВДАР” загуби, но игра грамотен баскетбол и се представи достойно. Постигната бе и висока резултатност - 74 т. като гост на считания за най-добър отбор в мъжката ни „А” група в момента. В тактически план също стояхме добре – изпълняваха се заучените комбинации и поставените от треньора Лъчезар Диков конкретни задачи.

НАЙ-ДОБЪР реализатор за нашите в мача бе Тодор Колев (17 т., от които пет тройки!), а Любомир Лилов постигна дабъл-дабъл (15 т., 13 борби). Данаил Христов също бе близо до дабъл-дабъл (15 т., 8 борби). Останалите момчета, които взеха участие в тази среща, също заслужават похвала: Петър Христов (7 т.), Ценко Наков (8 т.), Иван Руньов (6 т.), Радослав Кочев (4 т.), Ивко Ивков (2 т.) и Кристиян Манчев. Неслучайно треньорът на варненци Петко Делев каза след мача, че троянци са ги изненадали с добрата си игра, а дежурният комисар добави, че рядко в нашата „А” група се срещат два толкова стойностни отбора.

НО ВЪПРЕКИ добрите оценки, треньорът и играчите ни бяха видимо разочаровани от изпуснатата победа. Във втория кръг сме домакини и посрещаме „Чардафон Орловец” (Габрово) – на 27 октомври, 17:00 ч., зала „Чавдар. Айде наш`те!