Първа победа – смачкахме „Овергаз”

* „Момчетата на „Чавдар” не дадоха дъх на съперника си – 68:51; най-добри от нашите – Мирослав Славков и Антон Цветков

Баскетбол, Републикански финали 2013 - момчета 14 г.

„ЧАВДАР” срази в третия кръг от републиканските финали за възрастовата група до 14 години (20 юни, четвъртък, зала „Универсиада”) непретенциозния „Овергаз” (София) в мач без интрига. Нашите поведоха от самото начало, а с мощна серия от 12:2 в края на първата част я приключиха с внушителното 23:9. Спечелихме леко и втората част (17:13) и приключихме полувремето с комфортна преднина от 18 точки – 40:22.

ПРЕЗ ВТОРОТО полувреме нашите го даваха по-кротко и по-скоро пазеха статуквото, отколкото да търсят по-изразителна победа. И след 13:17 в третата част и 15:12 във втората приключиха мача с убедителното 68:51.

Героите в този мач - Антон Цветков и Мирослав Славков
ТОП РЕАЛИЗАТОР за „Чавдар” в тази среща бе Мирослав Славков (17 т.), а Антон Цветков бе пълен господар в единоборствата – общо 20 спечелени борби, и постигнат най-висок комплексен коефициент от всички на терена (21).

УТРЕ (21 юни, петък) нашите момчета срещат фаворита за титлата „БУБА баскет” (София) и ги чака много тежък мач.