Нищо ново: Двойна победа на Майкъл у дома

* Непобедимият троянец не даде никакъв шанс на конкурентите си в клас МХ2 и спечели и двата манша от петия кръг на Източноевропейския шампионат, провел се на мотополигона в Троян
Мотокрос
Майкъл (№97) повежда колонота
НАПЪЛНО според прогнозите на специалистите и според очакванията на троянската публика нашият Майкъл Гриша Иванов, КТМ (каращ за пернишкия тим „Тексим мотор спорт“), доминираше на трасето в родния Троян и убедително спечели и двата манша в своя клас МХ2. Надпреварата, 7-8 септември, бе 5-ти кръг от Източноевропейския шампионат. Общо 84 пилоти от пет държави натискаха газта на отлично подготвеното троянско трасе, а според организаторите от Българската федерация по мотоциклетизъм (БФМ) гонките са наблюдавани на живо от над 5000 зрители.

Поздравления за шампиона от кмета на Троян Донка Михайлова
ДВАТА класа МХ2 и МХ1 караха заедно, но с отделни класирания, а Майкъл не даде никакъв шанс на конкурентите си и бе категоричен от старта до финала както в предварителното състезание за място (7 септември), така и в двата състезателни манша (8 септември) и прибави 50 точки към актива си. След непобедимия троянец финишира Хакан Халми, КТМ („МСК Севлиево 2004“), а трети остана Жулиен Георгиев, „Кавазаки“ („Киппен МХ Рейсинг“). Тук трябва да уточним, че въпреки доминацията си Майкъл няма шанс да спечели годишната класация в МХ2, тъй като пропусна много стартове, водач и сигурен краен победител е Алекс Димитров, КТМ („Мотоспорт Варна“).

ДВОЙНИ успехи в своя клас в петия кръг на Източноевропейския шампионат по мотокрос, провел се на мотополигона в Троян, завоюваха и: Християн Георгиев, МХ 85сс; Мартин Тодоров, МХ40; Григор Царев, МХ; Стефан Нейчев, МХ1. В отборната класация по нации първа е България, следвана от Северна Македония и Румъния.