* „Факт е, че екипът на Слави успя да монетаризира реалните вкусове и предпочитания на зрителите и почитателите си, но това е бизнес, не стратегия за унищожение на нацията“
Взето назаем
|
Весислава Танчева |
Темата за Слави Трифонов и политико-управленската му заявка с новата партия, кръстена в характерния му гръмогласно-самохвален тон „Няма такава държава“ (НТД), ни облива отвсякъде; и започва да писва. Но нищо от това, както казваше в една своя песничка истинският комик Тодор Колев. Много се каза за НТД и тартора й, но е обяснимо и трябва да се казва – темата е важна, защото може да (за)касае всички ни след изборите. По-долу ви представяме едно кратко, но според нас заслужаващо внимание мнение – защото засяга фундаменталния аспект за чалгализацията на държавата ни и ролята на нашия херой и кандидат за нов управленец в този процес. Авторката Весислава Танчева е пиар експерт и журналист.Т21
СЛАВИ ТРИФОНОВ и екипът му може да са всякакви, но не са се „самопровъзгласили за представители на народа“ (каквото определение им даде един анализатор – бел. ред.) и не са виновни за опростачването му. Поне не единствено те. Точно обратното – цялата концепция, завъртяна около първо беззъба, после просташка, а накрая пак беззъба политическа сатира, гарнирана със знойни телеса, ориенталски мотиви, крадени афоризми, кючек и популизъм са еманация на масовия „всенароден“ вкус, който си властваше далеч преди Слави!
НЕ ИСКАМ да ви връщам чак толкова назад в спомените – ще проличи собствената ми възраст, ама да отдадем все пак заслужените „почести“ към цяла плеяда „културни“ дейци, сътворили около 1300-годишнината на държавата цели чалга-история, чалга-литература, чалга-музика и чалга-култура, при това – с парите на комунистическата държава! После да си спомним Хисарския поп, гръцкото виене на Кичка, апокрифните касетки с кючеците на кой беше не помня оркестър, халтурите по селските читалища и масовия конформизъм, с който посрещахме всяко безумие на тогавашната власт? Това си беше чалга-живот и да, простотията си беше на власт. Както и сега.
ДА ТВЪРДИМ, че ако ги нямаше „Ку-ку“, „Хъшове“, „Каналето“ и „Шоуто на Слави“ българите щяха да бъдат високообразовани, културни и отговорни почитатели на Моцарт и Рахманинов, е меко казано нелепо. Факт е, че екипът на Слави успя да монетаризира реалните вкусове и предпочитания на зрителите и почитателите си, но това е бизнес, не стратегия за унищожение на нацията.
Весислава Танчева, във Facebook
0 коментара:
Публикуване на коментар
Коментар от FIREFOX не успях да пусна! Използвайте Chrome!Моля, пишете на кирилица и използвайте големи и малки букви! Препинателните знаци също са желателни. Коментарите са разрешени само за потребители с профили в Google от 02.05.2018! Всеки има профил в Гугъл на телефона си - използвайте ги.
(Т21 - Вашият сайт и Вашият форум - мястото, където се чува Вашето мнение!)