Тачо започна с летящ старт – втори в спринта

* Станимир Беломъжев направи страхотно бягане в късата дистанция на 2,9 км и бе изпреварен само от водача за Световната купа Едуард Хренников (Русия) * Всички скандинавци - след троянеца

Световна купа по ски ориентиране,

втори кръг, Узана (България), 1-7 февруари

ГОЛЯМАТА ЗВЕЗДА на българското ски ориентиране – троянецът Станимир (Тачо) Беломъжев, започна по блестящ начин участието си във втория кръг от Световната купа, чийто домакин е курортът Узана край Габрово (България). Днес, 2 февруари, Тачо направи страхотно бягане и зае второ място в спринта на 2,9 км при мъжете, пропускайки пред себе си единствено водача в класирането за Световната купа Едуард Хренников (Русия).

РАЗЛИКАТА МЕЖДУ НАШЕТО МОМЧЕ И РУСНАКА е едва 9 секунди. Трети е друг руснак – Кирил Веселов, втори във временното класиране за Световната купа. Останалите в челната 20-тица са представители на водещите страни в този спорт – Норвегия, Финландия, Русия, Швеция. Следващият в класирането от българите е Николай Димитров – 33-ти, на 3 мин. и 50 сек. от водача Хренников (Николай е съпруг на сестрата на Тачо – Стефания, която също участва и бе единствената българка, но се представи под възможностите си и зае предпоследното 23-то място в женския спринт на 2,6 км – бел. Т21).

ПРЕДСТОЯЩИТЕ СТАРТОВЕ СА: в сряда (3 февруари) е дългата дистанция, в петък (5 февруари) – средната, а в събота (6 февруари) – атрактивната смесена спринтова щафета, в която, както вече ви информирахме, за България ще бягат троянците Тачо и Стефания Беломъжеви. Айде наш`те!