* Троянецът спечели Ски о-тура на Австрия с 6 мин. преднина; в четирите индивидуални старта – две победи, второ и трето място
 * №1 в света – никак не е зле!

Станимир Беломъжев
Ски ориентиране

ВОДАЧЪТ в световната ранглиста по ски ориентиране – съгражданинът ни Станимир (Тачо) Беломъжев, продължава да трупа точки и да затвърждава лидерството си. Тачо оглави красацията след блестящото си представяне на Европейското първенство в Швейцария и Световното първенство в Норвегия, където спечели общо пет медала.

В ПЪРВИТЕ два индивидуални старта (от общо четири) – спринт и средна дистанция, на шестдневния Ски о-тур на Австрия, едно от най-престижните състезания в този спорт, Беломъжев записа победа и второ място. „Днес (28 февруари) спечелих спринта на Ски о-тура в Австрия. Състезанието премина при не много голяма конкуренция за мен, тъй като по-голямата част от световния елит се оттегли в почивка след приключването на Световното първенство”, написа шампионът в профила си във фейсбук. Кратко изявление имаше и след второто място: „Днес (1 март) завърших втори, на 19 сек. след младия финландски състезател Миса Туомила. Умората от дългия сезон вече си казва думата”.

Масовият старт, на преден план - Станимир Беломъжев, Австрия, 4 март 2015 г.
ПОСЛЕДВАХА още две челни класирания – победа в спринта в третия етап (3 март) и трето място в масовия старт в последния ден (4 март). В крайното класиране за Ски о-тура на Австрия – убедителна победа за българина с 6 мин. преднина пред втория Томи Репонен (Финландия). Говорихме по телефона с Иван Беломъжев – бащата и личен треньор на шампиона, който бе категоричен, че Тачо ще завърши сезона като водач в световната ранглиста. №1 в света – никак не е зле!