Три пъти злато за Беломъжев в Инсбрук

* Тимът на троянския ски клуб „Хемус“ – Станимир Беломъжев, Милен Димитров и Иво Петков, се завръща с три медала и пет класирания в десетката от Световните зимни игри за ветерани

Трите златни медала на Станимир от WWMG 2020
Ски ориентиране

СТРАХОТНО представяне на троянците, взели участие в Световните зимни игри за ветерани (Winter World Masters Games, WWMG), чийто домакин бе Инсбрук, Австрия, 10-19 януари – ски ориентировачите Станимир Беломъжев, Милен Димитров и Иво Петков. „Чудесно състезание и невероятно преживяване“, сподели ни по телефона Иван Беломъжев, ръководител на троянската група и председател на ски клуб „Хемус“ (Троян), чийто представители са и тримата ни участници.

ОТНОВО, напълно според очакванията, големият герой бе световният и европейски шампион и най-успешен български състезател в ски ориентирането за всички времена Станимир Беломъжев. Тачо участва във възрастовата група М30 и грабна златото и в трите старта – спринтовата дистанция (14 януари), дългата (17 януари) и средната (19 януари). В спринта на 4 км летящият троянец отвя втория Артьом Стрижак (Украйна) с повече от две минути аванс, трети остана Бернард Коглер (Австрия). Последваха убедителни победи в дългото бягане на 11 км и в средната дистанция на 6,1 км, като отново призовата тройка допълваха Коглер и Стрижак, но с разменени места помежду си.

Нашите на WWMG 2020 – Милен Димитров, Станимир Беломъжев, Николай Димитров, Иво Петков
ОТЛИЧНО представяне записа и Милен Димитров-Мената (именитият състезател от близкото минало, познат на троянци и като собственик на популярния бар „АртЪТ“), който участва във възрастовата група М45 – три класирания в челната десетка: 7-ми в спринта и дългата дистанция, 10-ти в средната дистанция. Две класиране в челната десетка записа и Иво Петков, възрастова група М40 – 7-ми места в спринта и дългата дистанция. А троянският зет Николай Димитров, съпруг на сестрата на Тачо Стефания Беломъжева – той защитаваше цветовете на своя търновски клуб „Браун тим“ в групата М40 – спечели сребърни медали в спринта и средната дистанция и бронзов в дългата дистанция.

Вечерта преди първия старт – в средата Иван Беломъжев (до него е пловдивчанинът Елин Шабански), Инсбрук, 13 януари 2020 г.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ на всички, а на Тачо – успех в предстоящите стартове от световната надпревара!