Откриха предприятието за екопелети край Троян
* Собственик е софийското дружество „Био Енерджи” ООД; в момента работниците са 16 души, обещават увеличение до 25-30 * Лентата прерязаха управителят Павел Манчев и кметът Донка Михайлова
Инвеститори
В КРАЯ на миналия месец официално бе открито новото предприятие за екологични пелети, брикети и дървесен чипс за отопление, разположено в оформящата се нова бизнес зона на входа на Троян, в района, известен като Троянското поле (предприятието работи отдавна, но бе извършено обновяване и разширяване – бел. Т21). Собственик е софийското дружество „Био Енерджи” ООД с управители Павел Манчев и Орлин Бояджиев, а технически директор на троянската производствена база е Господин Коев.
„ОКАЗВА СЕ, че енергията, произведена от биомаса, е една от най-евтините. Предприятието ни е с капацитет от 4000 до 6000 тона годишна продукция. Съществено е, че съдружниците (петима – бел. Т21), които са българи, базираха производството изцяло на местна суровина. В момента ползваме дървесина изключително от района на Троян и работим предимно с отпадъчна дървесина от мебелните фабрики, което допринася за намаляване на замърсяването на околната среда в района”, заяви в словото си Павел Манчев. Той наблегна и на факта, че в предприятието в момента работят 16 души, като се осигурява и допълнителна заетост в дърводобивния бранш в района. „Регистрирахме фирмата в Троян, въпреки че всички съдружници са от София, така че всички данъци и такси ще влизат в бюджета на община Троян”, уточни г-н Манчев.
„МНОГО ми се иска да бъдем една гостоприемна община. Да работим така, че в Троян да се разкриват нови работни места. Затова, като ръководство на общината, се стремим да създаваме една благоприятна бизнес среда, да бъдем безкрайно отзивчиви към хората, които искат да вложат парите си тук. Мисля, че тази фирма има поне три причини да бъде уважавана от българската икономика: че създава един нов модел за обработка на остатъчната дървесина; че допринася за една модерна, съвременна енергийна политика на нашата страна; че е фирма, съставена от българи, което аз много ценя”, каза в отговор кметът Донка Михайлова. Градоначалникът изрази задоволството си и по други три причини - създадените 16 работни места и планирано увеличение до 25-30 работници, данъчните приходи за община Троян и създаваните предпоставки за заетост на други местни фирми.
„НА СОБСТВЕНИЦИТЕ пожелавам една просперираща фирма, която да им носи удовлетворение, а на хората, които работят тук – да получават достойни доходи за своя труд”, пожела г-жа Михайлова, която заедно с Павел Манчев преряза лентата.
Маргарита Генкова, PR на Община Троян
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
12 коментара:
Какво общо има кметицата с откриването на работните места? Добре е отишла да ги поздрави. Но да се дуе че има заслуга за това не и прави чест!
Че и отразено от т.н. PR-ка! Последно, статията е ПР на Донка,или ,че някой се е объркал да прави бизнес у наше село?
Голяма радост! Закриха заводи,в които работиха хиляди хора, а сега се радват,че работят 16 души. Колко сте жалки ?
... ами дайте пък да го закрием
тогава още по-хубаво ще рИвете на умряло.
Ами пък наистина голяма работа станала ... 16 работни места са това, не са 16 000 ... И аз съм на същото мнение. Не че да се закрие, ама пък и не е голямата новина. Сериозни инвеститори трябват тук, не шикалки! За да се усети в града, де. Не че и тези са излишни, но е капка в морето!!!
И от къде да дойдат тези сериозни инвеститори?И като дойдат,къв да го дирят в Троян?Да попаднат при дилянката и пенко архитекта,да им завъртят главите с познания по изнудване? И кой да работи за тези инвеститори ,като в Троян предимно застаряващо население остава,а младите са от полу идиот нагоре ?
Аз съм 5-ти. За съжаление, 6-ти, си много-много прав и ти! Това е ситуацията. Важно е, че е нужно да има хората къде да работят, ама е вярно и това, че с течение на времето не останаха читави хора, да са подходящи за каквото и да било. Абе съсипаха града ни лека-полека :( И сега какво да се прави .....
Кой го съсипа 7ми?
Ами не съм аз, 8-ми. Съсипаха го тези, които затриха всички предприятия, в които работеше половината от населението на градчето ни ...
Аз пък1 да се поинтересувам за безопасността от горенето на тези пелети? Колко ще струва един тон, и колко тона ще са ми необходими за цялата зима? Научих, че има и пригодени за тях котли/печки/ с автоматично запалване и поддържане на горенето.
Добро начинание, и ако цените са съобразени с доходите на хората ще има търсене, ако не, ще си мъкнем цепениците като през миналия век! Призовавам също да се забрани горенето на брикети! Въздухът в Троян през зимата е особено опасен, бавно и сигурно съсипва здравето на хората Скапан живот, първобитен!
ПОДКРЕПЯМ и успехи!
Аз пък1 да се поинтересувам за безопасността от горенето на тези пелети? Колко ще струва един тон, и колко тона ще са ми необходими за цялата зима? Научих, че има и пригодени за тях котли/печки/ с автоматично запалване и поддържане на горенето.
Добро начинание, и ако цените са съобразени с доходите на хората ще има търсене, ако не, ще си мъкнем цепениците като през миналия век! Призовавам също да се забрани горенето на брикети! Въздухът в Троян през зимата е особено опасен, бавно и сигурно съсипва здравето на хората Скапан живот, първобитен!
ПОДКРЕПЯМ и успехи!
Няма да ти излезе сметката 10ти с тези пелети,това е гориво за богати.Ти наточи брадвата и приготви цепениците.
Публикуване на коментар
Коментар от FIREFOX не успях да пусна! Използвайте Chrome!Моля, пишете на кирилица и използвайте големи и малки букви! Препинателните знаци също са желателни. Коментарите са разрешени само за потребители с профили в Google от 02.05.2018! Всеки има профил в Гугъл на телефона си - използвайте ги.
(Т21 - Вашият сайт и Вашият форум - мястото, където се чува Вашето мнение!)